В Україні Кабінет міністрів перестане фінансувати з державного бюджету школи з 1 вересня 2025-го, якщо в них менше 45 учнів. Це рішення не стосується початкових і спеціальних шкіл.
Місцевій владі доведеться або самостійно фінансувати такі комунальні заклади (школи), або ж закривати їх, - пише OBOZ.UA
Як йдеться в роз'ясненні уряду, для розрахунку освітньої субвенції на січень-серпень 2025 року використано дані про кількість учнів усіх типів закладів загальної середньої освіти на 1 листопада 2024 року. Крім того:
- до майбутнього розрахунку освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року буде враховано кількість учнів комунальних і приватних закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів 45 осіб і більше. Це рішення не стосується початкових і спеціальних шкіл (в останніх вчаться учні з особливими освітніми потребами).
"Рішення уряду стимулюватиме місцеві органи самоврядування до оптимізації шкільної мережі, що сприятиме здобуттю учнями якіснішої освіти в більших школах, які, як правило, ліпше оснащено навчальним обладнанням та забезпечено вчителями з усіх навчальних предметів", – йдеться в рішенні уряду.
Тобто школи, в яких менше 45 учнів, залишать без державного фінансування. У Кабміні пояснили, що в маленьких школах всього по 5-6 учнів в класі, не вистачає вчителів, "діти не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, не навчаються одне в одного й не бачать прикладів для наслідування".
Саме тому Кабінет міністрів України вніс зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами й затвердив розподіл на січень-серпень 2025 року. Постанову "Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік" затверджено 5 грудня 2024 року.
Читайте також: Селищна рада на Волині закрила дві школи