image
22 Червня 2018 | 19:32

В Україні звузять смуги руху на дорогах


Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запроваджує нову будівельну норму щодо звуження ширини смуг руху у містах і селах.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.
"Ми підвищуємо безпеку і комфорт людей. Тому одна з ініціатив, яку ми ввели в нових ДБН - звуження ширини смуг руху на дорогах", - зазначив Парцхаладзе.


Як пояснили у Мінрегіоні, відповідні зміни стосуються проектування нових і реконструкції існуючих вулиць та доріг і містяться у нових ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів». Оновлені державно-будівельні норми набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.
Звуження ширини смуг руху, зазначає заступник міністра, необхідне для впровадження європейських стандартів щодо безпеки на дорогах.
“Сьогодні в Україні ширина однієї смуги становить 3,5-3,75 метра залежно від призначення доріг. Але європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 метра) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше та з меншою швидкістю. Тому кількість аварій у них набагато менша”, - пояснив Парцхаладзе.

За його словами, нововведення сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху, зменшенню аварійності, збільшенню пропускної здатності вулиць і зменшенню заторів.
Читайте також: Замість ремонтувати дороги, Гузь «встановить» на Іваничівщині ще 10 майданчиків

“Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові для авто”, - зауважив заступник міністра.

У Мінрегіоні інформують, що за новими ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення у найбільших, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху у великих містах ширина смуги руху дорівнює 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити