Власниця луцького турагентства Катерина Павлова відверто поділилася своїми враженнями про самостійну подорож Єгиптом, поведінку арабів та реальний рівень життя в країні пірамід.
Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.
"Цивілізація Давнього Єгипту не має аналогів у всьому світі, це факт. Глибину цієї культури та спадок фараонів - важко осягнути, але точно варто побачити на власні очі та доторкнутися до історії.
Але самостійно проїхавши вздовж Нілу від Александрії до Абу Сімбелу (1100 км в один бік) - я отримала величезну порцію розчарування, негативних емоцій, відчуття небезпеки та шоку.
По-перше, брудні міста, розруха, смердючі залізниці (окрім напрямку Каїр Александрія), наглі араби, які готові за кожної можливості зʼїсти тебе поглядом, обдурити при обміні валюти, навʼязатися або просто вимагати гроші ні за що.
Друге, ціни. Я була дещо шокована, але 6 днів у Єгипті загально мені обійшлися дорожче, ніж 10 днів у Таїланді Якщо квиток на залізницю - то для туриста у 8-10 разів дорожче. Їжа для туристів - у 3-5 разів дорожче (просто дають інші меню). Всюди платні входи для туристів - навіть у найбільш непримітну мечеть (і вони ВІДНОСНО інших країн дуже дорогі). І це все при тому, що Єгипет дуже бідний. Більшість єгиптян ліниві, хочуть заробити виключно за рахунок туристів і то, не напружуючись. Єдине, що порадувало, це вартість готелів, Уберу в Каїрі, мобільного інтернету та де-не-де їжа в ресторанчиках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник голови Волинської ОВА Юрій Гупало звільнений з посади
Після такого «колориту» я скажу одне: основні локації варто дивитися або екскурсіями з Шарму чи Хургади, або організованими груповими турами. Самим тут робити немає що.
Я завжди з Вами чесна і відверта, тому кажу, як є. І якщо фото та відео Вам здалися дуже ефектними - то сучасні єгиптяни до цього руку фактично не приклали. Це все спадок фараонів та царів, за рахунок якого вони зараз виживають. Одиниці гідів, готельєрів та місцевих залишили теплий слід у моєму серці", - написала Катерина Павлова у Фейсбук.