Волинська обласна рада прийняла звернення до Президента, голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо захисту білорусько-українського кордону.
У зверненні до центральних лорганів влади, яке прийняла Волинська обласна рада, зокрема йдеться:
«Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні яскраво розкриває суть нових форм і методів міжнародних зовнішньополітичних стратегій та розвитку воєн нового типу, також відомих, як гібридні.
Штучно створений потік мігрантів та їх концентрація на окремих, найменш захищених ділянках кордону – це стратегія, яку використовують окремі держави заради досягнення політичних та воєнних цілей. Декілька років тому аналогічні методи були використані навколо берегів Італії та Греції (південний фланг НАТО), коли з боку РФ мільйони біженців ринули до ЄС (у результаті на внутрішніх кордонах ЄС довелося відновити контроль та ввести розподіл мігрантів та біженців по країнах-членах ЄС). Тепер така ж стратегія активно застосовується щодо Східного флангу (Польща, Литва).
Застосування міграційної зброї, на нашу думку, стало можливим внаслідок панування згубної для Європи ліво-ліберальної ідеології, яка насаджує мультикультуралізм і поборює національну ідентичність.
З часів минулої міграційної кризи 2015 року, де також чітко відстежувався вплив Російської Федерації, ми спостерігаємо дедалі більший розбрат серед країнах ЄС, з якого вже вийшла Велика Британія, а зараз євроскептичні настрої набирають поширення у Польщі, яка, замість підтримки у гібридній війні, отримує моральний удар у спину зі сторони численних німецьких політиків.
Міграційна зброя гібридної війни, яку через Лукашенка застосовує Путін, має за мету розхитати європейські країни зсередини та підірвати європейську єдність – знищити Європу як геополітичного гравця.
Як наслідок, Путін прагне спонукати ЄС сісти за стіл переговорів з Росією щодо важливих для себе питань. Зокрема, щодо прискорення запуску «Північного потоку-2», розміщення у Європі біженців з гарячих точок Близького Сходу, зменшення санкцій проти Росії, визнання належності Росії окупованого Криму, легалізацію терористичних угруповань «ДНР» та «ЛНР» на окупованій частині українського Донбасу.
Крім того, кремлівський диктатор намагається покарати Польщу за тверду позицію проти «Північного потоку-2» та послідовний захист традиційних європейських цінностей. Це удар на випередження щодо зростаючого польського лідерства: регіонального, воєнно-політично, загальноєвропейського, морального.
Ситуація надзвичайно серйозна і небезпечна. Для України – насамперед.
Використовуючи теперішні події на польсько-білоруському кордоні як відволікаючий маневр, головний удар Путін спрямує по Україні, на кордонах з якою вже концентрує свої війська.
Мігранти з території Білорусі, цілком вірогідно, стануть інструментом московської окупації з півночі, так само, як «зелені чоловічки» у 2014 році в Криму. Після відсічі з боку поляків, збільшення кількості нелегальних мігрантів, за допомогою режиму Лукашенка «спеціально навчені люди» – «іхтамнєти 2.0» спрямують цей потік мігрантів на Україну. Тисяча кілометрів незахищеного українсько-білоруського кордону, 12 пропускних пунктів, які можуть стати місцями вторгнення, – ідеальна ситуація для прориву. А вже на їхніх плечах будуть заходити російські війська.
Загрозливими є заяви деяких європейських політиків, котрі на догоду Путіну закликають спрямувати потік мігрантів з Білорусі в Україну. Це не вперше, коли провідні держави Європи, висловлюючи «глибоке занепокоєння», торгують інтересами України. Зрештою, приклад Афганістану має навчити нас, що покладатися потрібно на власні сили, щоб не бути заскоченими зненацька.
В контексті цих подій неприйнятними є наміри центральної влади виділити понад півмільярда гривень на створення в Україні таборів для афганських біженців. Це не лише ще більше загострить і так напружену криміногенну ситуацію, але є вкрай несправедливо щодо майже півтора мільйона переселенців, тобто українських біженців з окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей. Бо, в першу чергу, українська влада має дбати про наших українських громадян обпечених війною!
Пора брати приклад з країн, що визнають перевагу національного законодавства та відповідно національних інтересів над міжнародними. Саме такий тверезий державницький підхід, попри численні промігрантські демонстрації у Варшаві та тиск євро бюрократів, зупинив проникнення мігрантів до Польщі. Суверенітет не може бути предметом торгів, незалежно від того, кому нам будуть пропонувати делегувати частину своєї самостійності. Президент України та Уряд зобов’язані відстоювати незалежність нашої держави на всіх напрямах.
Гібридна війна різноока і може впливати на суспільство, яке стало мішенню атаки. Ми маємо розуміти, що захист кордонів має спиратися на надійний тил. Україні потрібна багаторівнева система національної безпеки, що буде поєднувати в собі: економічну, інформаційну та військову складову», – зазначають автори звернення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командиру 51-ої бригади Павлу Півоваренку посмертно присвоїли звання Герой України
Враховуючи наведені факти та обставини, з метою захисту національних інтересів України та безпеки громадян, депутати Волинської обласної ради звернулися до Президента України Володимира Зеленського:
1.1. У разі необхідності оголосити надзвичайний стан у прилеглих до білорусько-українського кордону районах.
1.2. Ініціювати консультації в межах «Люблінського трикутника», який створювався як інструмент протидії гібридним загрозам, ґрунтовно наповнити його діяльність безпековим компонентом («Люблінський щит»).
Також депутати Волиньради вимагають від Верховної Ради України:
2.1. Ухвалити закон про мораторій на розміщення в Україні таборів іноземних біженців до закінчення російсько-української війни, повернення до складу України Криму і Донбасу та повернення мільйонів вимушено переселених осіб до своїх домівок.
2.2. Ухвалити Постанову Верховної Ради України «Про Концепцію створення обороноздатної Української держави та суспільства», що передбачає, в тому числі, організацію оборони країни за швейцарською моделлю.
Окрім того, обранці Волинської громади закликають Кабінет Міністрів України:
3.1. Негайно подати до Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до Державного бюджету України, передбачивши кошти на спорудження фортифікаційних укріплень по всій ділянці кордону з Білоруссю, Росією та окупованими Росією територіями.
3.2. Забезпечити в повному обсязі фінансування створення дієвих сил територіальної оборони Збройних Сил України в прикордонних регіонах.
3.3. 550 мільйонів гривень, які мали бути виділені на утримання афганських громадян, спрямувати на допомогу сім’ям загиблих на фронтах московсько-української війни, ветеранам цієї війни та сім’ям внутрішньо переміщених осіб із окремих районів Луганської, Донецької областей та Криму.
«Не можна гаяти часу, інакше завтра вже може бути запізно!» – підсумовують сказане депутати Волиньради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офісу президента України не довіряє 71% українців