image
 |  5 20 Лютого 2020 | 14:05

Волинян попереджають, що спалювання сухої трави призводить до зниження урожайності ґрунтів

Спалювання сухостою аж ніяк не призводить до підвищення родючості грунту, скоріше навпаки, висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, збіднюється склад трав, руйнується гумус, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

Про це інформує Шацький Національний Природний Парк.

Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.

Зважаючи на нехарактерну для української зими плюсову температуру в січні та лютому, спостерігається ріст кількості пожеж у природних екосистемах.

Про небезпеку від спалювання сухої трави сьогодні говорять усі: влада, рятувальники, екологічні організації, лісівники та просто небайдужі люди. Але незважаючи на численні перестороги, громадяни і далі продовжують вчиняти протиправні дії, не замислюючись над їх негативними наслідками.

Читайте також: Громадські організації та ветерани АТО вимагають звільнення головного лісника Волині Кватирка (ДОКУМЕНТ)

З димом у повітря потрапляє безліч отруйних та шкідливих для людини речовин: пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини — одні з найотруйніших для людей речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які під час горіння листя чи трави вивільняються в повітря. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Спалювання сухостою аж ніяк не призводить до підвищення родючості грунту, скоріше навпаки, висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, збіднюється склад трав, руйнується гумус, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Слід пам’ятати, що на утворення 1 см родючого шару необхідно близько 100 років.

Читайте також: Нового голову Волинської ОДА возять на транспорті лісового управління, - депутат

Застерігаємо утриматися від спалювання сухої трави, очерету, рослинних залишків та сміття. Пам’ятайте, що найбільшої шкоди ви завдаєте найперше не довкіллю, а власному здоров’ю!

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити