На Волині за підсумками першого півріччя 2021 року до держбюджету сплачено 197 мільйонів гривень військового збору. Це на 27,3 відсотка більше проти аналогічного періоду торік.
Про це інформують у Секторі інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.
Стабільний ріст надходжень військового збору зумовлений підвищенням показників оплати праці та ретельним контролем фахівців податкової служби за дотриманням податкового законодавства при виплаті зарплати, - констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«Лише належним чином оформлені трудові відносини передбачають, що працедавець робить відрахування ПДФО та військового збору із заробітної плати працівника. Тобто, кожен працюючий щомісяця робить свій особистий фінансовий внесок до бюджету країни. Натомість держава гарантує офіційно працевлаштованому громадянину соціальну допомогу у випадку непрацездатності чи виходу на пенсію. Саме внесок працедавців, котрі виконують функції податкового агента щодо найманих осіб, - визначальний у показниках сплати військового збору», - розповідає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову зpада? Меркель наполягає на реалізації «формули Штайнмаєра»
Очільнця волинських податківців зазначила, що з 1 липня Держпраці у взаємодії з податковою службою активізували роботу з виявлення незареєстрованих найманих працівників.
«Незадекларована праця своїм наслідком має не лише бюджетні ризики. Так звані трудові нелегали втрачають право на соціальний захист держави у разі страхового випадку. Якщо ж взяти до уваги, що сплачений громадянами військовий збір – одне з джерел фінансування армії, сплата податків є питанням особистої безпеки кожного з нас», - підсумувала Світлана Савчук.
Водночас у Головному управлінні ДПС у Волинській області нагадують про обов’язок перерахувати до бюджету належні суми ПДФО і військового збору всім, хто подав річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.