image
31 Липня 2020 | 16:29

З ініціативи «Свободи» Старовижівська райрада засудила антиукраїнський закон «слуги» Бужанського

Старовижівська районна рада одноголосно підтримала внесений з іцініативи ВО «Свобода» звернення до президента та Верховної Ради щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроекту № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».
 
Про це інформує власкор «ВолиньUA».
 
Проєкт рішення був внесений на розгляд фракцією ВО «Свобода». Голова фракції ВО «Свобода» у Старовижівській райраді Іван Омельчук наголосив, що в Україні відбувається чергова антиукраїнська провокація та спроба наступу на українську мову.
 
«Саме українська мова є одним із визначальних чинників, що перетворюють українців на єдину націю і творять міцне підґрунтя державної незалежності і соборності України. Мова – не просто культурне надбання та засіб комунікації, це наріжний камінь національної безпеки, соціального розвитку та міжнародної суб’єктивності нашої держави", - заявив він.
Українофобський законопроект № 2362, внесений народним депутатом Максимом Бужанський, має на меті продовження русифікації української освіти.
 
 
Вони хочуть внести зміни до чинних законів про мову і про освіту, що передбачають:
 
– скасування з 1 вересня 2020 року переходу учнів 5-11 класів українськомовних шкіл на українську мову навчання;
 
– дозвіл викладати декілька навчальних предметів російською мовою в українських школах.
 
Українофоби в парламенті намагаються зробити це, не зважаючи на те, що Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, за результатами розгляду в першому читанні, рекомендував відхилити законопроект № 2362, а Міністерство освіти і науки України не підтримало цього законопроекту.
 
Це лише підтверджує той факт, що антиукраїнські сили, які досі представлені в українському парламенті, на сьомому році російсько-української війни продовжують свою підривну діяльність на користь Кремля і зупинятися не збираються».
 
 
Депутати Старовижівської районної ради зокрема закликають:
 
– Президента України Володимира Зеленського – проявити державну відповідальність і політичну волю й не допустити прийняття цього законопроекту;
 
– Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова – зняти русифікаторський законопроект № 2362 із розгляду та припинити дискусії, які підважують державний статус української мови, раз і назавжди;
 
– кожну депутатську фракцію та групу у Верховній Раді України, усіх народних обранців у парламенті у разі винесення законопроекту № 2362 на пленарне засідання – виступити на захист української мови і української освіти і проголосувати проти.
 

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити