image
 |  14 2 Лютого 2022 | 14:57

За кошти Поромівської громади здатні відремонтувати лише 5 кілометрів дороги

Погані дороги – одна з найбільших проблем у Поромівській громаді Володимир-Волинського району. Адже щоб капітально відремонтувати один кілометр шляху – потрібно близько 4 млн грн, а власних надходжень у громади – трошки більше як 20 мільйонів за рік.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі.

«Якщо врахувати що власних надходжень у нашій громаді трошки більше 20 мільйонів, навіть якщо ми ці всі кошти закинемо на дороги, побудуємо орієнтовно 5 км. А доріг у нас є більше 200 км… Щоб їх усі відремонтувати, не один рік треба віддавати весь бюджет», – каже голова громади Олег Савчук.

«Звичайно, можна робити поточний ремонт, можна робити підсипання доріг, можна робити білощебеневе покриття, що значно дешевше, але це також потребує ресурсів», – зауважив він.

Голова громади розповів, що цьогоріч частково відремонтують дорогу «Нововолинськ – Шахтарське – Бужанка – Бортнів – Рогожанка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримали банду, яка підірвала суд на Волині (ФОТО, ВІДЕО)

«Вона є однією з найгірших за якістю дорожнього покриття. Це дорога обласного значення, її обслуговує Служба місцевих автодоріг. Єдиний плюс в тому, що 2021 року Служба місцевих автодоріг оголосила тендер на проведення поточного дрібного ремонту орієнтовно на 4 млн грн. І вже підписаний договір з компанією «Онідор». Ця дорога буде частково відремонтована. Я не кажу, що вона буде ідеальна, але вже те, що є 4 мільйони гривень на її ремонт, дуже тішить. І ми надіємося, що в подальшому Служба місцевих автодоріг все-таки знайде кошти, щоб провести капітальний ремонт цієї дороги», – зазначив Олег Савчук.

Тим часом виконавча директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук розповіла, де можна взяти гроші на ремонт доріг Поромівської громади.

«Перше – це реєстрація тих підприємців, які працюють на території громади, все-таки в Поромівській громаді. Вони мають робити це добровільно, тому що вони їздять по цих дорогах», – наголосила експертка.

«Друге – підняття ставки податку на землю, тобто земельного податку, який надходить до бюджету громади. Ту ставку, яка є, можна підняти у 3-5 разів. Але питання до жителів громади: чи вони готові на ці кроки? Тому що коли ми щось хочемо, ми повинні розуміти, що тут є і наші певні зобов’язання. Для того, щоб дороги були зроблені, маємо бути готові платити більше податків», – зауважила Мар’яна Конончук.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити