Владна фракція «Слуга Народу» виключила зі свого складу депутата Гео Лероса, який останніми місяцями був фактично опозицією всередині, а також головним критиком глави Офісу президента Андрія Єрмака. Коли ж Лерос перейшов на критику самого Зеленського, «Слуга Народу» швидко вирішила викреслити його зі своїх лав.
Про це повідомляє «Громадське».
Гео Лерос прийшов у нашу студію, де розповів Данилу Мокрику, чому тепер називає Зеленського своїм ворогом і вважає, що країна рухається у прірву. Зібрали головні тези.
Про зміну ставлення до Зеленського
Зеленський мені ворог, бо мені ворог кожен, хто працює проти інтересів нашої держави.
Людина (Зеленський) в період з початку каденції за пів року настільки сильно змінилася, і вона ще більше трансформувалася за це короткий відтинок часу — з лютого до вересня.
Президент більше не ставиться з повагою до людей, поводить себе по-хамськи, перетворюється на гіршу копію Януковича. Як вища посадова особа він прикриває топ-корупцію у своєму оточенні.
Він казав, що не буде ніякої толерантності до корупції, незалежно від того, наскільки близьким буде оточення. У підсумку президент показав усією своєю поведінкою, своєю позицією, що ворогам закон, а своїм — все.
До останнього хотів допомогти
Через помічницю намагався домовитися про зустріч із Зеленським, щоби донести, який градус у громадськості, що фракція проти Єрмака, але помічниця відповіла, що зустрічі не буде.
Інші спроби сказати про всі проблеми особисто Зеленському не дали результату, тому і вийшов на трибуну парламенту й особисто до нього звернувся. Тепер же процес став незворотним.
Я зрозумів, що якщо президент не готовий відрізати цю пухлину, в якийсь момент цю пухлину буде вже неможливо оперувати. На сьогодні я змушений визнати, що цю пухлину вже неможливо оперувати. І пан президент несе особисту відповідальність за Єрмака, за корумповане оточення.
Про провал операції із затримання «вагнерівців»
Дізнався про цю спецоперацію за 5 днів до того, як про неї написав агент НАБУ Євген Шевченко, я чекав підтвердження. Мені показали документ, не дозволили його фотографувати, але я бачив на власні очі документи, порушені справи. Після цього я написав про це.
Давиду Арахамії чітко дали вказівки з Офісу президента нікого не подавати до тимчасової слідчої комісії щодо розслідування можливого «зливу» спецоперації, яку я намагався ініціювати у парламенті. Він особисто мені про це сказав.
Офіс президента всіляко намагається перешкодити створенню цієї ТСК, для мене це поштовх, що в цьому треба розібратися.
Про зв’язок з Богданом
Дружні відносини з Богданом не підтримую, бачився з ним лічені рази, познайомились вже у команді Зеленського. А те, що він одного разу у Facebook назвав другом, я контролювати не можу. Тоді була єдина зустріч, коли ми говорили більше, ніж дві хвилини.
Востаннє бачились 5-6 місяців тому, з місяць тому він надіслав повідомлення з моїм інтерв’ю, де написав: «Молодець».
У Єрмака манія переслідування, йому всюди ввижаються вуха Богдана і люди Богдана.
Про «свого» генпрокурора
Будь-які дії координуються з Офісом президента, вони думають, що парламент — це їхня власність, і все залишається без покарання. Тому генеральна прокурорка відкриває провадження винятково проти незручних опозиційних депутатів, а не проти своїх.
До прикладу, (Микола) Тищенко у 2011 році разом зі своїми партнерами кинув банк майже на 2 млн доларів за допомогою підробних документів. У 2019 році Єрмак через главу Нацполіції Києва закрив цю справу.
Я добився відкриття цієї справи, але Ірина Венедіктова все блокує. А лише вона має право підписувати рішення щодо народних депутатів.
Про кадрові призначення
НАБУ сьогодні є єдиним незалежним органом, який, принаймні зараз, не підіграє Офісу президента та не працює в режимі ручного керування. Я зрозумів, що я буду захищати цю структуру. Сьогодні я однозначно виступаю проти звільнення Артема Ситника і проти узурпації НАБУ Офісом президента.
У прем’єра Дениса Шмигаля був шанс почати рівно змінювати країну, попри його минуле (працював топ-менеджером в ДТЕК Ріната Ахметова — ред.). Він міг абстрагуватися від всіх олігархів і почати працювати, але він цього не зробив.
Щодо Арсена Авакова, коли «Голос» підіймав питання про його звільнення, я один з перших «слуг народу» його підписав. Я підписав це, щоб виправити допущені помилки (бо голосував за призначення Шмигаля і Авакова в його Кабміні — ред.).
Про місцеві вибори
Я не маю жодних планів на ці місцеві вибори. Кандидати, які сьогодні є, не відповідають моїм очікуванням. Я сподіваюся, що Сергій Притула включиться в активну боротьбу, щоб його могли підтримати.
Про зарплату «слуг» у конвертах
Коли Зеленський сказав про нібито мої хабарі, я порекомендував йому звернути увагу на те, яким чином бенефіціар компанії ДТЕК (Рінат Ахметова — ред.) підтримує фракцію монобільшості. Якщо він на це не відреагує, я йому допоможу.
Неодноразово інші депутати робили заяви про зарплати у конвертах. Я доведу цю справу до кінця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я не клоун з «95 кварталу»: Лерос відповів на заяву Зеленського про «зраду і хабарництво»