image
 |  2 1 Квітня 2018 | 09:41

Дублінські вчені довели, що пращури ірландців походили з України

Пращури ірландського народу вийшли із Східної та Південної Європи, і насамперед – з північного Чорноморського узбережжя на півдні України.
Про це 01 квітня 2018 року повідомляє сайт «ЗІК».
Генетики з Дубліну та археологи з Північної Ірландії дослідили скелет селянки періоду неоліту, – повідомляє EMPR.

Добре збереженим останкам більше 5 тисяч років. Поховання виявили у 1855 році поряд з Белфастом, столицею Північної Ірландії.
На думку вчених, геном жінки має багато спільного з геномом сучасних мешканців Іспанії та Сардинії.
Але, як стверджують дослідники, її пращури прийшли до Європи з Близького Сходу, де люди вперше почали займатися землеробством.
Крім того, команда вчених знайшла залишки 3 чоловіків з острова Ратлін, які жили у Бронзову еру приблизно 4 тисячі років тому.
Геном чоловіків відрізнявся від генома селянина. Третя частина структури ДНК вказує на те, що їхні предки походили з понтійських степів Причорномор’я, розташованих на території сучасної України.
Як пояснив автор дослідження і генетик Деніел Бредлі із дублінського коледжу Трініті, хвиля генетичних змін поглинула континент у Бронзову еру, коли туди прибули вихідці зі сходу.
Деякі з новоприбулих племен розташовувалися на атлантичному узбережжі Європи, включаючи Ірландію.
Масштаби генетичних змін дозволяють припустити, що відбувалися й інші зміни, і, можливо, навіть поява мови, – каже Бредлі.

За його словами, необхідні додаткові генетичні дослідження, щоб зрозуміти, як виникли регіональні відмінності у геномах кельтських груп.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити