Кіпр, Польща та Словаччина – основні інвестори Волині

16 Травня 2018 Волинь

На одного волинянина в середньому припадає 248 доларів європейських інвестицій.

Про це «ВолиньUA» повідомили у Головному управлінні статистики у Волинській області.

В економіку області нерезидентами країн ЄС вкладено з початку інвестування на кінець 2017р. 257,0 млн.дол.США прямих інвестицій, або 96,8% загального обсягу. В середньому на одну особу області припадало майже 248 дол. інвестицій з країн ЄС (середньообласний показник – 256 дол.).

Вкладення здійснили інвестори з 22 країн-членів ЄС. Лідерами були партнери з Кіпру (135,3 млн.дол.), Польщі (35,8 млн.дол.), Словаччини (17,0 млн.дол.), Німеччини (8,5 млн.дол.), Великої Британії та Литви (по 4,3 млн.дол.). Цими країнами вкладено майже 80% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період інвестування.Найбільш інвестиційно привабливими для іноземців були підприємства переробної промисловості (вони отримали 73,4% загального обсягу інвестицій з країн ЄС), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (10,7%), сільського, лісового та рибного господарства (4,9%).

Важливою складовою розвитку економічних зв’язків з країнами Європейського Союзу є торгівля.

У 2017р. обсяг експорту товарів у країни ЄС становив 535,2 млн.дол. США (77,6% загального обсягу), імпорту – 805,4 млн.дол. (60,3%). Найвагоміші експортно-імпортні операції здійснювались з Німеччиною, Польщею, Нідерландами, Угорщиною та Литвою.

Основу товарної структури експорту складали механічні пристрої та електротехнічне обладнання, деревина і вироби з деревини, продукти рослинного походження, меблі, текстильні матеріали та текстильні вироби. У товарній структурі імпортних надходжень значними були машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, засоби наземного транспорту, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума.

У минулому році партнерам з країн ЄС надано послуг на суму 58,8 млн.дол., або 94,3% загального обсягу експорту, отримано – на 21,1 млн.дол. (86,7%).

Найбільше експортовано послуг до Австрії, Польщі, Німеччини, імпортовано – з Польщі, Німеччини, Швеції та Кіпру.

Підприємства області надавали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні та з будівництва, отримували – послуги, пов’язані з подорожами, роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності, ділові, з ремонту та технічного обслуговування, транспортні послуги.

 

 

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про