Поради: як навчити дитину користуватися грошима?

11 Червня 2018 Новини

В 5-6 років дитина починає розуміти, що існують гроші. Починають просити їх на морозиво, гойдалки чи придбати подарунок другу на день народження. Це вдалий час для батьків навчити дитину правильно користуватися грошима.

Плануємо покупки разом з дитиною

Перш за все необхідно брати дитину з собою в магазин за продуктами і разом планувати покупки. Спільно вирішувати, які головні і другорядні. Матір може запитати дитини, які страви йому приготувати на обід, і разом з ним купити всі необхідні продукти. Дитина повинна бачити і розуміти, що кількість грошей обмежена, і мама завжди ретельно розраховує, скільки і на що можна витратити. При цьому потрібно враховувати і побажання самої дитини, наприклад, купити йому ще шоколадку на солодке. Якщо після відвідування магазину залишається невелика сума, можна віддати гроші дитині і дозволити витратити їх в наступний раз на свій розсуд. При цьому не слід тиснути на дитину і вказувати, що йому купити, пише ТСН.Як дитину навчити економити

На кишенькові витрати давати не кожен день, інакше дитина звикне до того, що гроші є завжди. Краще видавати гроші раз на тиждень, 10 днів або в місяць. Тоді дитина буде вчитися економити, адже навряд чи захочеться відразу все витратити і чекати чергової суми від батьків. За непотрібні покупки не треба їх сильно лаяти, краще разом сісти і проаналізувати, чому гроші так швидко закінчилися і на що були витрачені.

“Хочу” і “можу”: в чому різниця?

Молодшому школяреві важливо дати зрозуміти різницю між поняттями “хочу” і “можу”. Батьки повинні розповідати дитині про свої доходи і те, на яку суму сім’я може прожити тиждень або місяць. Корисно разом розрахувати, скільки грошей потрібно відкладати і який час збирати, щоб мати потрібну суму на бажану річ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сміхотерапією лікують тяжкохворих пацієнтів і дітей.

Боріться з жадібністю

Потрібно привчати дитину до думки, що навіть з невеликої суми кишенькових грошей можна виділити частину на допомогу іншим людям або тваринам. Наприклад, пожертвувати якусь суму на лікування хворої дитини, купити хліба, щоб в холоди нагодувати птахів або трохи корму для домашніх риб. Раптом у матері не вистачить грошей на покупку продуктів в магазині, дитина повинна відразу відгукнутися і позичити свої кишенькові гроші.

Не все в житті продається і купується

З грошей не можна робити культ. Вони необхідні, але потрібно пам’ятати, що є цінності, які не продаси і не купиш: друзі, любов, сім’я, талант. І

Як заробити свої перші гроші?

Слід пояснити дитині, що кожну копійку потрібно заробити. Допоможіть дитині зібрати і здати макулатуру або лікарські трави, організуйте допомогу сусідові. Коли дитина стане сам заробляти свої власні гроші – не витрачатиме їх на дурниці і почне цінувати кожну гривню.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про