В УПЦ КП розповіли, кому належать Лаври

14 Вересня 2018 Новини

Прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря) заявив, що лаври після отримання автокефальної церкви в Україні залишаться у власності держави.

Ще на початку 2000-х років вирішили , що передадуть лаври у власність держави як заповідники. Тепер права на них передали в Міністерство культури, – пише “Українська правда”.

“В Україні немає жодного храму Московського патріархату. Жодного квадратного міліметра власності Московського патріархату або Української православної церкви, як вони себе називають, немає. І Київського патріархату немає. І католицької церкви”, – заявив архієпископ.

Він пояснив, що подібне відбувається з простої причини – українське законодавство визнає таке право тільки за релігійними громадами, парафіями, монастирями, братствами, місіями, керівними церквами, а не за церквою в цілому.

“Церква в цілому не має статусу юридичної особи… Всі майнові права на церкви можна класифікувати за трьома категоріями: право власності, право користування та право оренди. Лаври не є винятком. Всі лаври є державною власністю”, – додав священнослужитель.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про