image
 |  113 8 Грудня 2022 | 09:54

Боротьба зі зловживанням у лісовій галузі не на часі, або чому Кватирко і далі керуватиме лісом

Колишній очільник Волинського лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко очолив Поліський регіональний офіс ДП «Ліси України».

Про це інформує сайт «Відкритий ліс».

Офіційна інформація про призначення на ресурсах Держлісагенства відсутня. Як пише видання, новопризначені керівники ще минулого тижня провели ознайомчі поїздки по лісгоспах. На призначених керівників регіональних офісів поклали контроль за ходом ліквідації лісгоспів. Керівники регіональних офісів уже беруть участь у робочих нарадах, що проводить Держлісагенство.

Поліський регіональний офіс ДП «Ліси України» (Волинська та Рівненська області) очолив колишній начальник Волинського ОУЛМГ Кватирко Олександр Михайлович.

Незважаючи на «реформи» в лісовій сфері, Кватирко «нагрів» собі чергове керівне крісло. Слід зазначити, що попереднє Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, яке очолював Олександр Кватирко, погрузло в скандалах та кримінальних провадженнях.

Зважаючи на зловживання у лісовому господарстві Волині, про які неодноразово писали місцеві видання і не тільки, дивно, що його призначили на таку високу посаду.

Незаконна вирубка лісу, незадекларовані статки, кримінальні справи та суди – це все про Кватирка.

Адже, як можна пояснити наявність у керівника колишнього Волинського лісового агенства непомірно дорогого маєтку та автомобілів, які не були задекларовані? Ще минулого року наше видання ВолиньUA розповідало, як Кватирко за рік заробив 221 049 гривень, а це – лишень понад 18 тисяч у місяць. Проте його дружина виявилася справжньою мільйонеркою, маючи земельні ділянки, квартири, будинок та мільйонний заробіток від заняття підприємницькою діяльністю.

На той час Кватирко злісно відмовлявся пояснювати, звідки у його родини стільки незадекларованого багатства.

У 2020 році поліція Волині зареєструвала 599 повідомлень про незаконні рубки, відкрила 184 кримінальні справи, 11 з яких – скерувала до суду. Екологи нарахували понад 26 мільйонів гривень збитків. А в обласному управлінні лісового і мисливського господарства почали приховувати справжні масштаби лісових злочинів, – про це писали у журналістському розслідуванні «Сила правди».

Сам Кватирко зізнавався в нездатності побороти масові рубки на Волині.

«Нелегальний обіг деревини буде існувати до того часу, доки на неї буде збут», – говорив тоді головний лісівник області.

Звичайно, якщо слідувати за такою логікою, то якщо хочеш подолати корупцію, варто її очолити. На тлі різноманітних лісових скандалів, мабуть, Кватирку це вдалося.

А от 2020 рік Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства взагалі виявилося збитковим. Зокрема, за підсумками роботи брали до уваги фінансово-економічний стан підприємств.

Проте такий економічний стан не завадив лісовому господарству купувати дорогі автівки навіть у період повномасштабної війни. Керівник Олександр Михайлович, так видається, звик ні в чому собі не відмовляти, тож ДП «Маневицьке лісове господарство» вирішило придбати 4 автомобілі «Сузукі», очікувана вартість авто становила 2 млн 603 тис грн. А минулого року це ж господарство придбало позашляховик FORD RANGER вартістю 1,3 млн гривень.

Також влітку цього року у Кватирка організували ремонт головного управління лісового господарства. Наразі тут – оновлений фасад, вхідні двері, східці, газон, покладена бруківка та висаджені нові дерева. Коли більшість освітніх, медичних закладів, підприємств відчули на собі кризу, потрапили під скорочення, коли урізаються заробітні плати, заморожені видатки на капітальні роботи, в управлінні лісового господарства вирішили, що період війни – чим не час час для масштабного ремонту?

Очевидно, такі схеми – логічні наслідки діяльності Олександра Михайловича. І вони не зникнуть, поки в лісовій галузі «працюватиме» Кватирко. Зважаючи на його підвищення у кар’єрі, навпаки, вони можуть набрати ще масштабнішого характеру.

Слід згадати, що депутати Волинської обласної ради неодноразово піднімали питання незадовільної роботи та невідповідності займаній посаді Олександра Кватирка. У 2015 році обранці громади направити звернення до вищого керівництва країни, аби недопустити призначення Кватирка на посаду керівника Волинського обласного управління лісового господарства.

У тексті звернення йшлося про те, що Кватирко - людина з кримінальним минулим, фігурант ряду кримінальних справ, неодноразово притягався до відповідальності за скоєння кримінальних правопорушень.

Зокрема, йшлося про кримінальну справу щодо здійснення ним злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, провадження закрите після визнання вини обвинуваченим), ч. 1 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем, провадження закрите за нереабілітуючих обставин), ч. 1 ст. 367 ККУ (службова недбалість).

Подібні ганебні явища і процеси не мали би місця і продовження, якби не покровительство представників виконавчої влади та цілковите ігнорування з боку Державного агентства лісових ресурсів.

В лютому 2017 року з ініціативи фракції ВО «Свобода» Волинська обласна рада висловила тодішньому в.о. начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександру Кватирку недовіру. У Києві на цей факт закрили очі. Згодом, як бачимо, усім довелося пожинати сумні наслідки його господарювання.

Так, у 2020 році представники ряду громадських організацій, політичних партій та ветеранів російсько-української війни оприлюднили спільну заяву, у якій вимагали негайного звільнення Кватирка Олександра Михайловича з посади начальника Волинського управління лісового та мисливського господарства та забезпечення проведення об’єктивної та неупередженої перевірки діяльності ВОУЛМГ і підприємств лісової галузі, з якими воно працює, незалежно від форм власності.

Проте, що тодішня влада, що теперішня влада, аж ніяк не зважають на такий «досвід» посадовця. Скоріш навпаки, такі скандали, вибудовують йому ще вищу кар’єрну сходинку. Не зрозумілою залишається логіка чиновників (але зрозуміло суспільству), котрі продовжують призначати на високі посади людину з таким негативним послужним списком та ще якій висловила недовіру Волинська обласна рада.

Подібні посадові призначення під час війни свідчать: ніякої боротьби з корупцією в державі насправді не відбувається. На жаль, війна та російська агресія ніяк не вплинули на цей очевидний факт. Органи, які покликані боротися з корупціонерами, вочевидь, самі інфіковані корупцією і не можуть та не хочуть виконувати свої обов'язки. За таких умов діячі лісової галузі можуть спати спокійно і далі безкарно провадити свою скандально-сумнівну діяльність.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити