Наповнюваність класів не впливає на результати ЗНО. До прикладу, найменші класи в Україні – в Тернополі, Рівному та Івано-Франківську. Проте за рейтингами якості знань лідирують Київ та Луцьк із 140 та 139 балами.
Такі дані наводить у своєму дослідженні Центр спільних дій.
«Існує поширена думка, що чим менші класи, тим більше уваги вчитель може приділити одному учню. Відповідно якість освіти у менших класах краща. Але кількість учнів на одного вчителя в обласних центрах не впливає на те, як вони здадуть зовнішнє незалежне оцінювання. Кількість учнів у класі не має прямого впливу на ЗНО», – зазначає у своєму дослідженні “Коли гроші не вирішують: освітня політика в містах України” аналітик Центру спільних дій Костянтин Шокало.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцьк увійшов до ТОП-5 міст, які отримають збільшення фінансування від НСЗУ
В середньому розмір класу в Тернополі, Рівному та Івано-Франківську, до прикладу, є найменшим серед усіх обласних центрів – 30-31 учнів.
Проте середні результати ЗНО із трьох обов’язкових предметів (української мови та літератури, історії України та математики) не входять навіть до семірки лідерів по Україні. В Івано-Франківську – це в середньому 129 балів, у Рівному – 134, а у Тернополі – 135.
Натомість лідирують Київ та Луцьк із 140 та 139 балами, відповідно.
Водночас, мінімальний прохідний бал для більшості спеціальностей для вступу на бюджет у 2020 році становить 125.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін оприлюднив заборони по кожному рівню карантину