image
 |  2 22 Січня 2022 | 07:07

На Волині посадовці інспектували дороги (ФОТО)

У Ковелі є декілька доріг з ямами понад 10 см завглибшки. Днями місцева влада інспектувала автошляхи разом із комунальниками КП «Добробут»: найбільше таких пошкоджень на відтинку автомобільного шляху М-19 міжнародного значення, що в напрямку Ратного.

Про це пише міський голова Ігор Чайка на своїй сторінці у Фейсбуці, - інформує Ковель медіа.

За його словами, влітку відрізок М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече – відновлювали, і в спеку, коли дорожнє покриття руйнується особливо активно, цим єдиним автошляхом проїжджала величезна кількість великогабаритної техніки. Ремонт цього відтинку дороги планують продовжити цього року, тож ситуація буде лише погіршуватися. Найбільше пошкоджень – на Брестській. Не набагато краще на вулицях Ярослава Мудрого, Тимошенка, Ольжича та Луцькій, що теж складають М-19 на території Ковеля.

Влітку минулого року Ковельська міська рада звернулася із проханням передати проїзну частину М-19, протяжністю 9 км, з власності територіальної громади міста Ковеля у державну власність. З тим, аби вона в подальшому перебувала у сфері управління Укравтодору, який би її належним чином обслуговував та утримував. Поки що віз і нині там. А дорога до весни через перепади температур, через воду, що потрапляє в тріщини на асфальті й, замерзаючи, швидко його руйнує, буде нагадувати ту, яка донедавна була на Зелену.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запарковану площу у волинському містечку порівняли з луцьким автобазаром (ФОТО)

Зі слів Ігоря Чайки, поки триває паперова тяганина з передачею дороги на державне утримання, тут, на місці, вирішили вперше спробувати ремонтувати такі ями зараз, взимку, методом покриття «холодний асфальт». Це такий багатокомпонентний матеріал, який одразу готовий до застосування. Морозостійка асфальтобетонна суміш не втрачає своїх властивостей в холодну пору року. Головне – суха погода і температурний режим до мінус 5. Округлості ями підсушують грілкою, засипають суміш, підігрівають її і тоді бетонують.

Як основне покриття для доріг, що піддаються високим навантаженням, цей матеріал не застосовується. Але саме такий метод ремонту по-зимовому дасть можливість «залатати» існуючі ями та попередити утворення нових; дасть можливість запобігти аварійності на шляху: поки стояли на Брестській, весь час бачили, як, оминаючи глибокі і широкі ями, зустрічні автомобілі можуть легко зіткнутися лоб в лоб

Кошти на таке укладання зможемо виділити з програми зимового утримання доріг. Тонна такого асфальту разом із ПДВ коштує 3100 грн. Лишається вирахувати відносно сухі дні без надто низької температури, і працювати – зазначає Ігор Чайка.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити