У Ковельському районі на Волині у селах Головненської і Вишнівської громад під час моніторингових досліджень якості нецентралізованого постачання в селах двох громад виявили нітрати.
Про це стало відомо згідно з даними обласного центру контролю та профілактики хвороб.
«У селах Головненської та Вишнівської громад фахівці Любомльського відділення відібрали 28 проб води з колодязів у садибах, де проживають діти до 3 років», – йдеться у повідомленні.
У санітарно-гігієнічній лабораторії Ковельського відділу у вісьмох пробах води виявили нітрати, які можуть спричинити водно-нітратну метгемоглобінемію
Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що викликає значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Його зумовлює токсична дія нітратів на гемоглобін. Це призводить до кисневого голодування, яке, у свою чергу, до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем.
У групі підвищеного ризику – діти до 3-хроків, а особливо – немовлята до року, котрі перебувають на штучному вигодовуванні. Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, ті, у кого є захворювання дихальної та серцево-судинної систем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку водій міжнародного рейсу відмовився безкоштовно передати гроші на купівлю авто для ЗСУ
Ознаки отруєння нітратами:
- діарея, нудота, блювання;
- задишка, тахікардія, ціаноз (посиніння шкіри та слизових оболонок);
- різкі болі в животі, пожовтіння очей;
- сонливість, втома, головний біль.
Для профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії рекомендують:
- не використовувати для приготування дитячого харчування чи страв, не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л);
- стежити за якістю води, призначеної для харчування та пиття дітей до 3 років, особливо немовлят. Якщо в ній виникають сумніви, використовувати фасовану воду.
«Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. Таку рідину можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо», – додають в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.