У Луцьку на обліку перебуває 604 чорнобильці та 1780 дітей, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Про це йшла мова під час засідання виконкому Луцької міськради.
Для пріоритетного медичного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС та переселених з 30-тикілометрової зони, у комунальному підприємстві «Луцький центр первинної медичної допомоги» штатним розписом передбачено 0,5 посади лікаря терапевта дільничного та 0,5 посади сестри медичної.
На диспансерному обліку станом на 01.04.2018 в згаданому закладі перебуває 604 громадян, з них: 497 ліквідаторів та 107 евакуйованих із забруднених територій. 190 осіб із них визнані інвалідами із причин, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою.
У 2018 році було профілактично оглянуто 561 особа (93%); оздоровлено 561 особа, з них 24 особи отримували лікування в умовах стаціонару, 14 – в денних стаціонарах та 23 особи направлені на санаторно-курортне лікування.
Крім того, в КП «Луцька міська дитяча поліклініка» 1780 дітей перебувають на диспансерному обліку, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи третьої категорії, 30 із них визнані інвалідами.
Діти цієї категорії стовідсотково оглянуті профілактично, а у 77,4% із них виявлено різні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лучанин отримав штраф за хибний виклик «швидкої»
Протягом останніх років відмічається тенденція зменшення кількості путівок, котрі закуповуються департаментом соціального захисту обласної державної адміністрації за кошти субвенції державного бюджету для санаторно-курортного оздоровлення.
У всіх комунальних лікувально-профілактичних закладах міста Луцька проведення обстежень та лабораторних досліджень здійснюється в межах бюджетного фінансування, яке є недостатнім.