image
 |  18 24 Жовтня 2023 | 16:46

Скандал у селі на Волині: люди перейшли в ПЦУ, а священник каже «не віддам!»

Ще одна церква на Волині – у Волошках на Ковельщині – хоче переходити до ПЦУ. Благословення митрополита отримали та документи про перехід вже подали, однак священник за громадою йти не хоче. Каже, хоче лишитися у тій церкві, якій давав клятву.

Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

Тетяна Рудін не може стримати сліз, дивлячись на фото єдиного сина Андрія. Ворожа куля вбила його на Херсонщині ще у перший місяць війни, у березні 2022-го. І от якось згорьована жінка, прийшовши у церкву свого села, подумала, треба не просто молитися, а зробити пожертву на рідних храм у Волошках.

«Я з нашим священником домовилася, кажу: через те, що син мені загинув, я хочу дати якийсь дар на церкву», - розповідає волинянка.

Пенсіонерка дала 80 тисяч гривень на розпис вівтаря (майже 15 середніх українських пенсій). Художник працював над ним близько 5 місяців.

Священник показати ту красу журналістам не захотів. Але рідні загиблого надіслали медійникам фото вівтаря.

Можливо, священник не дуже привітний, бо тиждень тому громада села вчинила проти його волі: перейшла з московського патріархату в ПЦУ. Хоча, пригадує пані Тетяна, давала гроші на храм саме за такої умови.

«Я сказала: даю гроші, але якщо буде перекид в українську православну церкву, чи ви перейдете? Він сказав, що перейде. Я мала більше дати, але вже почались наративи за Москву, я сказала, що кошти не буду давати. Тоді він казав, що не перейде. Ми його просили, і я особисто просила. Кажу: переходьте, бо ми любили свого батюшку, ми дуже його любили і мені зараз його шкода», - провадить мати Героя.

Сам священник слова жінка заперечує.

Наприклад, в нашому селі мені ніхто ніколи нічого не пропонував. Навіть не казав мені, що давайте якось поговоримо», - говорить священник храму святого Миколая Чудотворця отець Віталій.

Самі збори відбувалися не так уже і спокійно: прихильники ПЦУ та УПЦ поштовхалися. Та збори все ж провели. 134 голоси за перехід в ПЦУ, 53 проти. Благочинний Голобського округу був на зборах, запевняє, що все було за правилами. Протокол склали, з єпархією погодили, Благословіння митрополита отримали. Вже й документи до Волинської адміністрації подали.

«Не розкололася, а там кусочок відколовся, але той маленький кусочок хоче набити собі ціни і сказати, що їх багато. Там аби було 40 людей, А вони надуваються, знаєте, як-то є маленька дитина, хоче здаватися більшою, вона так стає на пальчики, розтягує руки і показує, о, то я така доросла», - зазначає благочинний Голобського округу отець Андрій.

Селяни Волошок кажуть теж саме.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смерть воїна на кордоні з Білоруссю: історія Героя з Волині

А от священник стоїть на своєму, наводить чотири аргументи. По-перше, протокол склали неправильно, бо противників переходу було більше. По-друге, хоче лишитися у тій церкві, якій давав клятву. По-третє, не хоче бути разом з прихильниками ПЦУ. Ну і четвертий аргумент священника – храм, запевняє, будував сам.

Люди у селі особливо обурені останнім твердженням отця Віталія. Стара церква згоріла 15 років тому, а як зводили нову, у Волошках добре пам'ятають.

Та попри непорозуміння, колотнечі у селі не хочуть, тож громада ПЦУ, поки не має дозволу обласної адміністрації, на службу Божу збираються чи на вулиці біля Христа, чи у сільському клубі. Тимчасово тут служить отець Валерій Братунь з Колодяжного.

На перше богослужіння принесли і ікони, і підсвічники, і хліб.

Поки не прийшло офіційне підтвердження на право зайти у церкву, чекають усі. В тому числі і мама загиблого у перші дні війни земляка.

«Церква під московським патріархатом правитися не буде. Як я можу бути за українську церкву московського патріархату, коли я похоронила сина і в мене ще племінник зараз на війні...», - каже пані Тетяна.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити