В опіковому відділенні реконструктивно-відновної хірургії китиці Луцької міської клінічної лікарні – семеро пацієнтів із діагнозом «обмороження».
Про це розповів «Суспільному» завідувач відділення Роман Трач.
За вихідні, коли температура повітря подекуди становила -8 º вдень та -14 º уночі, в опікове відділення потрапили троє людей з обмороженням.
Загалом у відділенні з обмороженням госпіталізовано семеро людей.
Від початку року, каже лікар-комбустіолог, у стаціонарі опікового відділення пролікували 16 людей з обмороженням рук і ніг. В основному у медзаклад потрапляють пацієнти з відмороженням другого ступеня, каже медик.
Зі слів Романа Трача, людям надають повноцінну медичну допомогу, тож відморожені сегменти кінцівок вдається врятувати відморожені сегменти руки та ноги. Каже: ампутацію проводили у двох випадках, коли пацієнти потрапляли до лікарні через 7-8 днів після холодової травми.
В опіковому відділенні довелося лікувати обморожені руки ковельчанину Михайлу Клімуку. Чоловік приїхав у Луцьк до брата. Каже: пізно ввечері не було громадського транспорту, тож рушив пішки, без рукавиць. Зі слів чоловіка, холоду не відчував, а вже вдома помітив, що руки і посиніли, і почервоніли.
Завідувач опікового відділення зазначив: обморожені руки чи ноги опускати в гарячу воду та обтирати снігом не можна, адже це – додаткова травма. Найголовніше, із його слів, вчасно звернутися до медиків.
Щоб уберегтися від обмороження, потрібно вдягатися тепло, не йти на мороз голодним та не вживати алкоголь, додав лікар.
Нагадаємо, 8 лютого на Волині оновили перелік пунктів обігріву через суттєві зниження температурних показників. Це зроблено з метою недопущення випадків обмороження та загибелі людей. Пересувних пунктів обігріву в області поки що не розгортають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комунальники Луцька продовжують боротьбу з небезпечними бурульками