В Україні продовжать період добровільного об’єднання населених пунктів в об’єднані територіальні громади (ОТГ) до лютого 2020 року. Далі уряд застосує законодавчий механізм «примусового» об’єднання.
Про це повідомила міністр розвитку громад і територій Альона Бабак у програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода.
«Ми хочемо максимально продовжити термін добровільного об’єднання. Я думаю, до лютого. А далі ми вже будемо бачити: чи є необхідність в силу закону вже встановлювати, відповідно до перспективними планами, фактично конфігурації громад, які ще не об’єдналися. Тобто ми заохочуємо зараз максимально продовжити процес добровільного об’єднання. А далі, щоб не чекати ще 100 років, поки люди будуть жити в бідності і без амбулаторій, шкіл і так далі, а допомогти їм об’єднатися вже через законодавчий механізм», – розповіла член уряду.
Як UA.NEWS уже повідомляли, територіальні громади насильно об’єднають до місцевих виборів 2020 року.
За даними міністра, на сьогодні понад 6 тисяч громад в Україні ще не об’єдналися.
«Але ми розуміємо, що оптимально може бути приблизно 1400 громад», – додала Бабак.
Раніше у президентській партії «Слуга народу» заявляли, що влада продовжуватиме реформу децентралізації, замінюючи адміністрації на префектури.
Станом на 10 листопада 2019 року в Україні сформовано 1002 об’єднані територіальні громади (ОТГ) з населенням понад 11 мільйонів людей. Загалом поза процесами формування громад залишаються 6389 місцевих рад.
Нагадаємо, 18 листопада ЦВК розпочала реєстрацію кандидатів на місцеві вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах. Перші місцеві вибори у зазначених ОТГ відбудуться 22 грудня 2019 року.
У Верховній Раді планують проведення місцевих виборів на жовтень 2020 року – після того, як закінчиться реформа децентралізації, і буде прийнятий виборчий кодекс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Примусове» об’єднання територіальних громад – недопустиме, – заява фракції ВО «Свобода»