Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл прокоментував інформацію про можливість очолити нову автокефальну церкву після об’єднавчого Собору.
Про це владика розповів у інтерв'ю Главкому.
«Заяви про моє предстоятельство – це лише вислови спостерігачів, аналітиків про те хто фаворит, а хто – ні. Я давно обрав спосіб виконувати рішення церкви. Церква покличе – підемо (на предстоятельство), а якщо не покличе – не підемо. У нас у церкві немає самовисунення і тому сказати чи готовий я, чи ні – не можу. Спочатку від архієреїв має бути висунення кандидатур. А коли тебе обирають, тільки тоді ти наприкінці кажеш, чи готовий, чи робиш самовідвід. Як я можу сказати чи я готовий, якщо мене можуть не висунути?», – розповів Михаїл.
«Це буде таємне голосування серед архієреїв, імена яких будуть записані в бюлетенях. Кожен архієрей має право бути обраним предстоятелем Української церкви і має один голос під час голосування», – додав владика.
13 грудня відбудеться Архієрейський собор УПЦ КП, на якому будуть ухвалені якісь певні рішення, і на якому розглядатимемо пропозиції до так званого Об’єднавчого собору. Насправді на Соборі може бути купа нюансів, які важко передбачити.
Читайте також: Стало відомо, яку назву матиме нова церква в Україні
Владика повідомив, що на Волині боротьби за храми вже немає, люди сьогодні чітко визначились хто за Московський, а хто за Київський патріархат.
«Справа в тому, що боротьба між Київським і Московським патріархатом за храми у нас пройшла ще у 90-х роках минулого століття. На сьогодні люди вже визначилися, хто за Московський патріархат, хто за Київський. Київський більше будує. Кожен рік, ну от зараз у воєнний час освячує в межах шести храмів, а у мирні часи 10 нових храмів на рік. А Московський не будується, бо їх набагато менше. Вони використовують старі храми, які у них залишилися. А немає храму, немає конфлікту. Конфлікт народжується тоді, коли частина парафіян Московського патріархату хоче вийти з підпорядкування Москви і перейти до України», – розповів Михаїл.
Читайте також: Андріївська церква стане «посольством» Константинополя
Зазначимо, Митрополита Михаїла разом із митрополитом Єпіфанієм називають одними із найбільш вірогідних кандидатів на предстоятельство Єдиної помісної церкви.