image
 |  225 5 Листопада 2024 | 12:37

Волинські медики посилюватимуть роботу у боротьбі з туберкульозом

У Луцьку, 1 листопада, відбулася зустріч фахівців, організована Центром громадського здоров’я України. У якій взяли участь представники Управління охорони здоров’я Волинської обласної адміністрації, регіонального медичного фтизіопульмоноологічного центру КП «Волинська обласна інфекційна лікарня», Центру контролю та профілактики хвороб, районні та міжрайонні фтизіатри, керівники центрів первинної медичної допомоги та Волинської організації Товариства Червоного Хреста України.

Про це повідомляють на сайті КП "Волинська обласна інфекційна лікарня", - інформує ВолиньUA.

Національна експертка з питань туберкульзу (ТБ) Центру громадського здоров’я Олеся Медведєва, розпочинаючи зустріч, наголосила, що покращення виявлення є частиною державної політики щодо хвороби навіть в умовах повномасштабної війни в країні.

Заступник Генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Єнжиєвська розповіла, що фахівці ЦКПХ здійснюють епідеміологічне розслідування випадків ТБ, відстежують контактних осіб для раннього виявлення захворювання та латентної туберкульозної інфекції (ЛТБІ), а також обмінюються інформацією з іншими службами щодо цих випадків для запровадження протиепідемічних заходів.

Завдяки тісній співпраці з первинною лікувальною мережею, фтизіопульмонологічним центром в розслідуванні осередків інфекції та обстеженні контактних осіб, захворювання на туберкульоз виявляється на ранніх стадіях, що є одним із шляхів недопущення поширення інфекції.

Ірина Єнжиєвська повідомила, що в серпні цього року в ЦКПХ розпочалася діагностика латентної туберкульозної інфекції квантифероновими тестами. Таким чином вже обстежено 130 осіб. За результатами проведених тестувань у понад 26% осіб виявлено ЛТБІ.

Основними завданнями наради було обговорення нормативно-правової бази щодо виявлення туберкульозу, визначення підходів до формування списку осіб, які належать до груп ризику та тактику щодо їх обстеження, стан проведення та результати систематичного скринінгу на туберкульоз, навчання щодо різниці у виявленні та діагностиці туберкульозу та латентної тубінфекції, обговорення маршруту пацієнта з симптомами, що можуть свідчити про туберкульоз.

За підсумками робочої наради було напрацьовано рекомендації щодо удосконалення в організації та проведенні відповідних заходів серед жителів області.

Читайте також: У Луцьку ремонт будинку, який зазнав руйнувань внаслідок ворожої атаки, завершать до кінця року

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити