Волинський історик, професор кафедри історії України та археології Волинського національного університету Микола Кучерепа аргументував причини відкликання свого підпису під текстом Другого польсько-українського комюніке.
Про це він розповів у коментарі власкору "ВолиньUA".
"Я був серед підписантів Першого польсько-українського комюніке 1994 року. У ньому було зазначено: історія польсько-українських відносин ХХ століття потребує додаткових досліджень. З того часу відбулося 13 семінарів по проблематиці відносин між двома народами. Цього року польський Центр "Карта" ініціював підписання Другого комюніке. Ми, українські історики, давали свої пропозиції щодо цього документу. Але вони не були враховані. Хоча обіцяли, що врахують. Тому, побачивши остаточну версію документу, я вирішив відкликати свій підпис під ним.
Сам текст комюніке незбалансований і містить ряд серйозних неточностей. Він трактує історичні події у певній інтерпретації, яка відображає переважно польський погляд. Некоректно звучить теза про ЗУНР, про перевагу польського населення на Холмщині та Підляшші. Замовчується багато фактів. Зокрема руйнування поляками 128 православних українських храмів у цьому регіоні в 1938 році.
Події польсько-українського протистояння під час Другої світової війни висвітлені вибірково і тенденційно. Там немає багатьох фактів про напади польських формувань на українське населення. А цифри про кількість загиблих представників обох націй не витримують критики", - зазначив історик.
Микола Кучерепа також зауважив, що нашій державі потрібно активно працювати у сфері історичної пам'яті. І висловив жаль, що наразі є байдужість з боку офіційного Києва у підтримці українських історичних досліджень та донесення українського погляду на події минулого.
Читайте також: Волинський історик відкликав свій підпис під скандальним польсько-українським комюніке