Восьмирічний Матвій Сергійчук із села Мстишин Боратинської громади компостує відходи та навчає цьому інших на власному Youtube-каналі. Така ідея виникла у мами хлопчика Ольги Сергійчук.
Як розповіла «Суспільному» жінка, ідея створити блог, у якому хлопець розповідатиме, як правильно компостувати, виникла рік тому. Ольга Сергійчук самостійно знімає відео на телефон та монтує.
Каже: таким чином її родина популяризує компостування, тобто виробництво добрив із різних органічних відходів.
На своєму Youtube-каналі Матвій розповідає з чого можна зробити компостер, з яких відходів виготовляють компост та як із його допомогою хлопець садив помідори. Говорить: на каналі має 79 підписників і 2 445 переглядів.
Компостер можна зробити двома способами, розповів Матвій.
«На низ треба застелити плівку і треба додати черв’яків, це перший тип. Є другий тип, там де без дна і без плівки, просто додаємо зілля, органічні рештки і черв’яки самі приходять туди», – зазначив восьмирічний волинянин.
Мама Матвія – вчителька біології – розповіла, що використовує органічні відходи у своєму господарстві давно. За допомогою органіки жінка вирощує різні овочі, адже хоче, щоб сім’я була здоровою і харчувалася продуктам без хімікатів.
Ідею використання компостерів запозичили у луцьких екоактивістів, говорить проєктний менеджер громади Анатолій Левчук. Із його слів, місцеві жителі охоче долучилися до екологічної ініціативи.
«На добровільних засадах п’ять керівників закладів освіти погодилися вступити в цей проєкт. Сільською радою були закуплені матеріали для того, щоб зробити цей компостер», – додав посадовець.
Нині у Боратинській громаді є майже два десятки компостерів, три з них – у селі Мстишин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчальному закладу на Волині повернули 148 гектарів землі