image
7 Квітня 2021 | 22:46

Шмигаль помітив перехід сайту НАТО на українську із запізненням на 12 років

Користувачі соцмереж, серед яких високопосадовці, такі як прем’єр-міністр Денис Шмигаль, вітають перехід сайту НАТО на українську мову, який насправді розпочався багато років тому.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Відучора в українському сегменті Facebook та Twitter з’явилася велика кількість повідомлень про те, що сайт НАТО відтепер можна читати українською мовою.

До "лавини" вітальних повідомлень приєдналися і високопосадовці. Мабуть, найбільш помітним став пост прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який з’явився 7 квітня по обіді. У ньому глава уряду заявив, поява української мови на сайті "демонструє високий рівень нашої нинішньої співпраці", і що Україна постійно рухається до членства в НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фейкова міськрада та співпраця з Шарієм: у Хмельницькому СБУ провела обшуки у підозрюваних

Хвиля радості у соцмережах є приємною, але, втім, запізнілою. Адже сайт НАТО перейшов на українську мову не останніми днями. Перехід почався набагато раніше та відбувся у два етапи - в 2009 році, а також із суттєвим розширенням у 2014 році - у відповідь на гібридну агресію Росії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Робоча віза в Польщу-2021: які черги на подачу документів по містах України?

Окремий контент, як кажуть у Альянсі, почали перекладати українською ще в 1997 році. Водночас, і сьогодні не весь контент сайту дублюється українською мовою.

Примітно, що одночасно з українською мовою на сайті НАТО з’явилась і російська - у зв’язку з прагненням Альянсу боротися з дезінформацією про НАТО в україно- та російськомовному сегменті.

З 1949 року у НАТО дві офіційні мови - англійська та французька. Тому нині повідомлення на сайті НАТО доступні чотирма мовами - англійською, французькою, російською та українською.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волинь з інноваційними pозpобками планує зайти ізраїльська компанія

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити