50 відсотків алергіків страждають від пилка рослин

30 Квітня 2018 Події

Кожна п’ята людина в світі страждає на алергію, стверджують експерти. Невдовзі, за їхніми прогнозами, від алергії потерпатиме половина всього людства.

В Україні ж на цю недугу хворіє близько 10 мільйонів людей. Алергію може спричинити і звичайна пилюка, і навіть сонячне проміння. Але 50 відсотків усіх алергіків страждають від специфічної реакції саме на пилок рослин.

Пора цвітіння дерев або трав перетворюється для них на період страждань. У цьому винен збій у роботі імунної системи. Вона починає сприймати безпечні речовини як загрозу, і внаслідок цього організм видає специфічну реакцію.У людей можуть з’являтися головні болі, мігрені, які пов’язані з цвітінням, погіршення зору, загалом погіршення самопочуття, порушується сон. Алергік починає відчувати гострий неприємний біль в очах, подразнення в носі.

Поліноз (алергія на пилок) може переходити ще й у сезонну бронхіальну астму, мати шкірні прояви і, врешті-решт, закінчитися анафілактичним шоком (що може бути фатальним).

Тим, у кого алергія на пилок, у період загострення хвороби лікарі радять зменшити час перебування на повітрі, не їздити з відчиненими вікнами в авто, а приходячи додому, щодня витрушувати свій одяг та перевдягатися у домашній. Крім того, можна придбати спеціальні фільтри для носа.
Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про